Jak vybrat zahradní lehátko

Zahradní lehátka jsou nezbytným pomocníkem pro relaxaci na vašich zahrádkách. Komu by se nelíbilo odpočívání na sluníčku nebo ve stínu s knížkou, u bazénu nebo v zimní zahradě? Spolehlivé, kvalitní a ergonomicky tvarované lehátko je základním předpokladem pro výběr.

Zahradní lehátka slouží převážně k odpočinku a rekreaci, proto při jejich výběru nás bude zajímat hlavně nenáročnost údržby a skladování.

Při výběru zahradního lehátka dbejte na ergonomičnost a přirozené tvarování lehátka. Velkou výhodou je polohování opěradla v zádové oblasti. Vyjímkou nejsou ani lehátka s polohováním nohou.

949829-1309872600-big  780363-1299140357-big

Jaký zvolit druh zahradního lehátka

Při výběru lehátka jistě hledíme na design a styl lehátka. Pozornost bychom měli věnovat také materiálu, z kterého je lehátko vyrobeno. Výběr bychom měli podřídit tomu, kolik času a úsilí chceme nebo můžeme věnovat údržbě lehátka. Pokud se bude dřevěné zahradní lehátko nacházet například u bazénu, kde je vyšší vlhkost, bude vyžadovat vyšší pozornost při údržbě.

Dřevěná zahradní lehátka

Dřevo je klasickým materiálem, který se dobře opracovává i udržuje. Není vhodné do vyloženě vlhkých prostředí. Pro zahradní lehátka se používají často tropické tvrdé dřeviny jako jsou teak, eukalypt nebo akácie. Dřevěné zahradní lehátko by se mělo pravidelně napouštět olejem nebo natírat tenkovrstvou lazurou.

Kovová zahradní lehátka

Některá lehátka jsou celokovová, jiná využívají kombinace kovového rámu a textilní výplně. Vyznačují se nenáročnou údržbou. Vyrábí se z oceli, hliníku a různých slitin. Vhodným doplňkem celokovového lehátka je pohodlné polstrování.

Plastová zahradní lehátka

Patří k nejlevnějším druhům lehátek. Nepatří k nejstabilnějším a nejpevnějším. Výhodou je snadná omyvatelnost, další údržba není potřeba. Nízká hmotnost při přenášení patří mezi hlavní bonusy.

Ratanová zahradní lehátka (polyratanová)

Velmi elegantní ratanová zahradní lehátka získávají na oblibě. Mohou být vyrobená z umělého nebo přírodního ratanu. V kombinaci s pohodlným polstrováním tvoří luxusní lehátko.

Velká zahradní lehátka – postele a pohovky

Jsou vyrobená obvykle kombinací několika materiálů např. ratanu a textilií. Pro zahradní pohovky je typické luxusní zpracování a velký rozměr. Vše je podřízeno kvalitnímu odpočinku. Pro skvělý odpočinek stojí za zvážení také zahradní houpačky, které poskytují velmi dobrý komfort a můžou se stát zajímavým prvkem vaší zahrady.